Tongari Boushi no Atelier
Coco odjakživa víc než cokoliv jiného fascinují kouzla a magie. Aby však člověk mohl magii ovládat, musí se jako čaroděj narodit, a tak malé Coco nezbývá nic než se kouzly jen kochat a pomáhat při práci své matce švadleně. Jednoho dne však jejich vesnici navštíví mladý čaroděj Quifrey a shoda náhod vede k tomu, že až moc zvědavá Coco se stane svědkem toho, jakým způsobem Quifrey používá magii - a to jí převrátí svět pod nohama. Uvědomí si totiž, že její milovaná obrázková kniha s perem, které kdysi dávno jako malé dítko na jedné slavnosti dostala od tajemného cizince, je ve skutečnosti opravdová kniha kouzel. No a jelikož Coco odmalička netouží po ničem jiném než se stát čarodějkou, samozřejmě začne v noci potají nadšeně zkoušet různá kouzla ... jenže člověk by si neměl jen tak zahrávat s něčím, o čem nemá ani potuchy, a Coco za svou lehkovážnost zaplatí hrozivou daň. Jedno kouzlo se jí zcela vymkne z rukou a mělo by katastrofické následky nejen pro její matku, ale i pro Coco samotnou, kdyby ji Quifrey na poslední chvíli nezachránil. Jelikož tajemství samotného používání magie čarodějové před obyčejnými lidmi přísně tají, měl by Quifrey Coco vymazat paměť a nechat ji svému osudu. Ovšem ona kniha kouzel a Coco samotná jsou důležitými vodítky ke skupině čarodějů experimentujících se zakázanou magií, která si Quifrey z určitých důvodů nemůže dovolit ztratit. Proto se rozhodne otřesené dívky ujmout a vzít ji k sobě jako svou další učednici, aby se zdokonalila v ovládání magie, vzpomněla si, které zakázané kouzlo oné osudné noci použila, a dokázala svou matku vysvobodit. Ovšem ve světě, který ji neustále považuje za nezvaného hosta z venku, který mezi nimi nemá co dělat, bude mít Coco co dělat, aby si vydobyla své místo a udržela si ho.
Vím, že tu už nějakou dobu vychází manga, ale tak nějak jsem měla za to, že je to v podstatě něco jako magičské krejčovství (nesmějte se, nikdy jsem to nějak do hloubky nezkoumala a asi mě i trochu zmátlo slovíčko ateliér :'D). Nehledě na to, že na kolektivizování sérií o hodně volumech jednoduše nemám prostor. Anime adaptaci jsem si ale nemohla nechat ujít, už jenom z toho důvodu, že anime o čarodějích mám ráda (namátkou Little Witch Academia nebo Mashle). A víte vy co? Je mi úplně jedno, že pro spoustu lidí je to neoriginální nebo šablonovité. To anime je vizuálně neskutečně krásné, a ta animace je skutečně třešinka na dortu. Nehledě na to, že je dost jasné, že tahle série je pouhým úvodem do toho světa (který, jen tak mimochodem, je kouzelný sám o sobě) a jsem přesvědčená, že zápletka se v dalších bude zahušťovat a zamotávat. Magie ve formě kreslení pečetí je taky moc fajn změna a je mi celkem jedno, že to není zcela revoluční nápad (aneb nemusí se všude jenom mávat hůlkou nebo létat na koštěti) a jednou z věcí, které mě baví úplně nejvíc, je celý ten found family element aneb Quifreyho vztah a přístup nejen ke Coco, ale i k dalším učednicím. ♥ A co si budeme, sám Quifrey je taky jeden z důvodů, na který se moc hezky kouká. 8D Každý týden jsem se k tomu hrozně ráda vracela a fakt se těším na pokračování.

Komentáře
Okomentovat
Moc mi tady nemaluj, napiš smysluplný komentář a upaluj! 🎀