Imawa no Kuni no Alice
Měli jste někdy pocit, že svět, ve kterém existujete, stojí za starou belu, a nejraději byste z té reality, která pro vás nemá absolutně žádný smysl, zmizeli někam pryč? Středoškolákovi jménem Ryouhei Arisu, který se světem potlouká bez jakýchkoliv ambicí, se to splní. Jedné noci, kdy se venku poflakuje se svými dvěma kamarády Daikichim a Choutou, najednou zahlédnou ohňostroj. Sice se tomu trochu diví, vzhledem k tomu, že jsou čtyři hodiny ráno, ale netuší, že jeden obzvláště silný záblesk a exploze změní jejich životy navždy. Když se probudí, zjistí, že se ocitli ve světě připomínajícím notně ošuntělou verzi toho našeho. Jedinými obyvateli tohoto světa, nazývaného Borderland, jsou soutěžící, kteří se musí účastnit smrtících her a pevně se držet jejich pravidel ... tedy, pokud chtějí přežít. Když trojice začne hrát, aby zjistili, jak a jestli vůbec se mohou dostat zpátky, i když je jeho život ve smrtelném nebezpečí, Ryouhei se paradoxně poprvé ve svém krátkém životě cítí skutečně naživu.
Namlsaná z druhé řady Squid Game jsem si vzpomněla na tenhle kousek, který jsem ještě neviděla. Posledním zástupcem žánru Kdo si hraje, nezlobí přežije, u mě na anime poli bylo Tasuuketsu, které i přes mírné zlepšení ve finále stejně bylo skutečně MEH, a tady Alice in Borderland (název, pod kterým na něj taky můžete narazit) ukazuje, že i ve třech epizodách jde zvládnout to, co jiní pomalu nedají ani za čtyřiadvacet. Asi se časem podívám na zoubek i live action, abych mohla porovnat dojmy.
Tak tohle mi připomíná Hru na Oliheň 🧐🤷🏻♀
OdpovědětVymazatProto jsem si na to taky v souvislosti s ní vzpomněla.
VymazatAnime jsem neviděla, ale life-action ano a musím říct, že se mi to hodně líbilo - a upřímně, mnohem víc, než Squid Game!
OdpovědětVymazatMě na Squid Game hrozně baví ten sociální aspekt a kontrast té barevnosti a dětské nevinnosti s tím, co se tam děje. Ale na tohle jsem četla pochvaly, což se u live actions zas tak často nestává, takže jsem docela zvědavá.
Vymazat